Најнови статии

 • Совршената замена од Грир Хенрикс
  Совршената замена од Грир Хенрикс Совршената замена (или оригинал The wife between us) ми го привлече вниманието затоа што веднаш штом излезе од печат почна да се искачува на сите топ листи и не можев да не ја прочитам. Се сеќавам дека беше недела, па…
  Коментирај Повеќе
 • Еленор Олифант е океј - Гејл Ханимен
  Еленор Олифант е океј - Гејл Ханимен Оваа книга годинава беше на едно од првите три места на сите можни позначајни избори, награди, листи на најпродавани книги. Слушнав дека правата за филм веднаш ги лапнала брилијантната Рис Витерспун која очигледно си има зададено цел во изминатите неколку…
  Коментирај Повеќе
 • Го имам твојот број - Софи Кинсела
  Го имам твојот број - Софи Кинсела Тие што ме знаат уште од основањето на sakamknigi.mk знаат дека Кинсела отсекогаш беше (и остана) една од моите најомилени авторки. Ретките се таквите како неа што знаат да ме изнасмеат до солзи и да направат да се почувствувам убаво,…
  Коментирај Повеќе

Трејлер за филмот Safe Haven по истоимената книга од Николас Спаркс која кај нас е преведена Прибежиште.

Премиерата на филмот беше на 14ти Февруари, 2013 година. Филмот трае 115 минути, а успеа да добие неколку награди и неколку номинации.

Статијата за книгата може да ја прочитате на овој линк: Прибежиште од Николас Спаркс.

Safe Haven (2013) on IMDb

Media

Трејлер за филмот Ана Каренина по истоимениот класик од Лав Н.Толстој.

Премиерата на филмот беше на 7ми Септември, 2012 година. Филмот трае 129 минути, а во главните улоги се појавуваат голем број познати и добро избрани актери.

Статијата за книгата може да ја прочитате на овој линк: Ана Каренина.

Anna Karenina (2012) on IMDb

Media

Трејлер за филмот Големиот Гетсби по истоимениот класик од Френсис Скот Фицџералд.

Премиерата на филмот е на 16ти Мај, 2013 година. Филмот трае 143 минути и нетрпеливо го очекуваат милиони обожаватели на книгата.

Статијата за книгата може да ја прочитате на овој линк: Големиот Гетсби.

The Great Gatsby (2013) on IMDb

Media

Авторски Права

Сите права врз содржините на веб страната се задржани од страна на издавачката куќа САКАМ КНИГИ. Ниту еден дел од содржините не смее да се презема без писмена согласност на Сакам Книги.

Контактирајте нѐ

Вашето мислење ни е важно!

Можете да ни пишете порака преку нашата контакт страна . Со оглед на големиот број мејлови кои ги добиваме секој ден, се извинуваме ако не успееме да одговориме на сите.


contact@sakamknigi.mk
ivana@sakamknigi.mk

Тука Сме

сакам новости

Пријавете се доколку сакате да добивате новости за попусти и интересни настани!

Follow us on Twitter