Најнови статии

 • Совршената замена од Грир Хенрикс
  Совршената замена од Грир Хенрикс Совршената замена (или оригинал The wife between us) ми го привлече вниманието затоа што веднаш штом излезе од печат почна да се искачува на сите топ листи и не можев да не ја прочитам. Се сеќавам дека беше недела, па…
  Коментирај Повеќе
 • Еленор Олифант е океј - Гејл Ханимен
  Еленор Олифант е океј - Гејл Ханимен Оваа книга годинава беше на едно од првите три места на сите можни позначајни избори, награди, листи на најпродавани книги. Слушнав дека правата за филм веднаш ги лапнала брилијантната Рис Витерспун која очигледно си има зададено цел во изминатите неколку…
  Коментирај Повеќе
 • Го имам твојот број - Софи Кинсела
  Го имам твојот број - Софи Кинсела Тие што ме знаат уште од основањето на sakamknigi.mk знаат дека Кинсела отсекогаш беше (и остана) една од моите најомилени авторки. Ретките се таквите како неа што знаат да ме изнасмеат до солзи и да направат да се почувствувам убаво,…
  Коментирај Повеќе

Човекот со илјада лица - Леандро Калдероне

Автор 
Оцена
(28 оцени)

Човекот со илјада лица

Oткако помина низ порталот и по неколку месеци отсуство, Сиело Магико се враќа. Поседува неверојатно знаење и нејзините сетила се заострија, но не се сеќава која е. Со помошта на децата од Фондацијата ББ, сега преименуван во дом за сираци „Магичниот Дом“ и со средбите со Тик-Так, си го враќа својот идентитет и учи да управува со своите моќи. Таа е ангел кој споделува љубов и нејзината мисија е да трансформира души.

Но една црна сила, која исто така пред неколку години го поминала порталот, ги демне од својата сенка. Тоа е Хуан Круз, паднат ангел, човекот со илјада лица.

Обземен од омразата и амбицијата, успева да „влезе“ во мозокот на Тијаго и Салвадор.

Сираците од домот го доживуваат својот „првпат“, некои ги пронаоѓаат своите вистински родители. Низ сето тоа, тие откриваат седум клучеви, кои ја отклучуваат книгата што мистериозно пристигна кај нив.

Оваа, втора книга, дел од „Речиси Ангели“ има повеќе енигми и изненадувања, кои се множат и заплеткуваат. Една од нив е идентитетот на Тик-Так, неговото потекло и кој навистина е тој.

напишете коментар (Ве молиме пишувајте на кирилица)

Остави коментар како гостин

0
условите.
 • Нема пронајдени коментари

Авторски Права

Сите права врз содржините на веб страната се задржани од страна на издавачката куќа САКАМ КНИГИ. Ниту еден дел од содржините не смее да се презема без писмена согласност на Сакам Книги.

Контактирајте нѐ

Вашето мислење ни е важно!

Можете да ни пишете порака преку нашата контакт страна . Со оглед на големиот број мејлови кои ги добиваме секој ден, се извинуваме ако не успееме да одговориме на сите.


contact@sakamknigi.mk
ivana@sakamknigi.mk

Тука Сме

сакам новости

Пријавете се доколку сакате да добивате новости за попусти и интересни настани!

Follow us on Twitter