Најнови статии

 • Совршената замена од Грир Хенрикс
  Совршената замена од Грир Хенрикс Совршената замена (или оригинал The wife between us) ми го привлече вниманието затоа што веднаш штом излезе од печат почна да се искачува на сите топ листи и не можев да не ја прочитам. Се сеќавам дека беше недела, па…
  Коментирај Повеќе
 • Еленор Олифант е океј - Гејл Ханимен
  Еленор Олифант е океј - Гејл Ханимен Оваа книга годинава беше на едно од првите три места на сите можни позначајни избори, награди, листи на најпродавани книги. Слушнав дека правата за филм веднаш ги лапнала брилијантната Рис Витерспун која очигледно си има зададено цел во изминатите неколку…
  Коментирај Повеќе
 • Го имам твојот број - Софи Кинсела
  Го имам твојот број - Софи Кинсела Тие што ме знаат уште од основањето на sakamknigi.mk знаат дека Кинсела отсекогаш беше (и остана) една од моите најомилени авторки. Ретките се таквите како неа што знаат да ме изнасмеат до солзи и да направат да се почувствувам убаво,…
  Коментирај Повеќе

Зимски саем на книга

Драги читатели, исто како и минатата година, така и оваа година Сакам Книги и Купи книга организираат зимски онлајн саем на книга со големи попусти на сите наши наслови.

Новогодишниот онлајн саем на книга ќе трае до 31.12.2013. Онлајн саемот на книга, се разбира, ќе работи 24 часа дневно. Сите наши изданија ќе бидат со новогодишни цени, како постарите, така и најновите, па секој од вас ќе може да си го искомбинира саканото новогодишно пакетче од книги. Има ли подобар новогодишен подарок?

Купувањето новогодишни подароци никогаш не било полесно и послатко! Си нарачувате без губење време и шетање по студот, имате различни опции за плаќање и добивате бесплатна испорака до дома за нарачка над одредената сума. Па... за Нова Година... САКАМ КНИГИ!

И тоа не е сè, првите десет нарачки над 1200 денари добиваат плус книга подарок. Повеќе за ова може да прочитате во нашиот каталог.

Разгледајте го празничниот каталог со попусти, одлучете кого ќе израдувате и со кои книги, а потоа направете ја својата нарачка тука.

* И покрај тоа што саемот ќе трае до 31.12, количините на книги кои ќе се продаваат по саемски цени пониски дури и од цените на скопскиот саем во април се ограничени, па побрзајте да ја направите својата нарачка пред да ги распродадеме залихите.

Каталогот може да го разгледате на овој линк.

 

Поминете ја есента во три различни света... Одберете 3 наши наслови по цена од 948 денари во книжарницата на Матица. Понудата важи за голем број одбрани наслови, а количините се ограничени.

Ова се насловите кои се вклучени во понудата:

 1. Го сакам Њујорк
 2. Го сакам Холивуд
 3. Го сакам Париз
 4. Го сакам Вегас
 5. Го сакам Лондон
 6. Џени има лоша недела
 7. Нека победи подобриот
 8. Мојот ФБи агент
 9. Ти не знаеш да сакаш
 10. Перфектна хемија
 11. Часови по секс
 12. Точка на кулминација
 13. Јас те сакам повеќе
 14. Исчезната без трага
 15. Роза за балерината
 16. Момчето во пижами
 17. Продадена
 18. Статистичка веројатност за љубов на прв поглед
 19. Скриена во најмрачниот
 20. Фатални желби
 21. Крадец на колачиња
 22. Живот за живот
 23. Крадци и проститутки
 24. Сосед од пеколот

Авторски Права

Сите права врз содржините на веб страната се задржани од страна на издавачката куќа САКАМ КНИГИ. Ниту еден дел од содржините не смее да се презема без писмена согласност на Сакам Книги.

Контактирајте нѐ

Вашето мислење ни е важно!

Можете да ни пишете порака преку нашата контакт страна . Со оглед на големиот број мејлови кои ги добиваме секој ден, се извинуваме ако не успееме да одговориме на сите.


contact@sakamknigi.mk
ivana@sakamknigi.mk

Тука Сме

сакам новости

Пријавете се доколку сакате да добивате новости за попусти и интересни настани!

Follow us on Twitter