Најнови статии

 • Совршената замена од Грир Хенрикс
  Совршената замена од Грир Хенрикс Совршената замена (или оригинал The wife between us) ми го привлече вниманието затоа што веднаш штом излезе од печат почна да се искачува на сите топ листи и не можев да не ја прочитам. Се сеќавам дека беше недела, па…
  Коментирај Повеќе
 • Еленор Олифант е океј - Гејл Ханимен
  Еленор Олифант е океј - Гејл Ханимен Оваа книга годинава беше на едно од првите три места на сите можни позначајни избори, награди, листи на најпродавани книги. Слушнав дека правата за филм веднаш ги лапнала брилијантната Рис Витерспун која очигледно си има зададено цел во изминатите неколку…
  Коментирај Повеќе
 • Го имам твојот број - Софи Кинсела
  Го имам твојот број - Софи Кинсела Тие што ме знаат уште од основањето на sakamknigi.mk знаат дека Кинсела отсекогаш беше (и остана) една од моите најомилени авторки. Ретките се таквите како неа што знаат да ме изнасмеат до солзи и да направат да се почувствувам убаво,…
  Коментирај Повеќе
Оцена
(966 оцени)

Раскажи ми ги соништата - Сидни шелдон

Три преубави жени: Ешли, Тони и Алет се осомничени дека направиле повеќе брутални убиства. Мажи со кои тие се гледале и тоа во различни земји се убиени, искасапени и кастрирани.

Сите работат во иста компјутерска компанија. Двете се пријателки, а третата девојка не ги познава другите две.

Ешли Петерсон е американка, осамена и срамежлива компјутерџика која не згазнува ниту на мравка, но таа има чувство дека некој ја следи, дека сака да ја убие иако не знае зошто. Тони е англичанка, дрска кавгаџика склона кон луди ноќни прошетки и флертувања на интернет. Алет е смирена, наивна италијанска уметничка душа.

Оцена
(461 оцени)

Denial - Негирање

Низа ужасни убиства го доведуваат психијатарот Френк Клевенџер до случајот на неговиот живот, но и во борба за живот против свирепиот убиец со страшен потпис и против сопствените завивачки демони на сексуалноста, самоуништувањето и НЕГИРАЊЕТО.

Негирање Ве води по самата острица на психолошкиот трилер и тоа со раката на авторот чија стручност на психијатар ја прави оваа приказна автентична колку и неодолива.

Силно ја препорачувам оваа книга и Ве предупредувам дека Негирање не е лесна книга за читање, но е уште потешка за оставање. Приказната е толку цврсто водена, а расплетот е сè освен предвидлив.

Оцена
(529 оцени)

Крик во ноќта - Мери Хигинс Кларк

Има книги кои кога ги читаш имаш чувство дека гледаш филм, дека настаните се некако многу реални како да ги гледаш пред себе или ги доживуваш. Ова е една од тие книги.

Младата и разведена Џени се бори во животот за да ги одгледа нејзините две мали ќерки. Тие едвај скрпуваат крај со крај на секој месец, но таа никогаш не го одбива за пари нејзиниот бивши маж кој освен тоа што не плаќа алиментација уште и позајмува од неа. Но откако го запознава убавиот, богат и неодолив Ерик, Џени веднаш се вљубува и работите комплетно се менуваат.

Тој ја бара за жена после месец дена и целото семејство заминува во куќата од соништата.

Page 9 of 9

Авторски Права

Сите права врз содржините на веб страната се задржани од страна на издавачката куќа САКАМ КНИГИ. Ниту еден дел од содржините не смее да се презема без писмена согласност на Сакам Книги.

Контактирајте нѐ

Вашето мислење ни е важно!

Можете да ни пишете порака преку нашата контакт страна . Со оглед на големиот број мејлови кои ги добиваме секој ден, се извинуваме ако не успееме да одговориме на сите.


contact@sakamknigi.mk
ivana@sakamknigi.mk

Тука Сме

сакам новости

Пријавете се доколку сакате да добивате новости за попусти и интересни настани!

Follow us on Twitter